define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true); Spyera Satın Almadan Önce Mutlaka Okuyun Pişman Olmayın!

Spyera

Spyera yazılımı nedir?

Spyera, cep telefonu dinlemenin yanı sıra, telefondaki hemen hemen tüm uygulamaları takip etme, bilgisayar ve tablet hareketliliklerini izleme olanağı sağlayan, tüm ana işletim sistemleri ile uyumlu ve tek bir lisans altında birden fazla cep telefonuna kurulabilen bir takip ve izleme programıdır.

spyera nedir ve nasıl kullanılır, spyera hakkında yorumlar ve incelemeler

 

Spyera yazılımını kimler tercih eder?

Bu izleme yazılımı herkes tarafından herhangi bir kısıtlama olmadan satın alınabilen bir programdır. Yazılım alırken hangi amaç doğrultusunda alacağınız önemlidir. İzleme-takip programları bu amaç doğrultusunda öncelikle çocuk sahibi ebeveynler tarafından çocuklarını takip amaçlı ve/veya aile bireylerinin her birinin takibi için kullanılmaktadır. Diğer bir kullanıcı potansiyeli işverenler olup, kendi iş telefonları üzerinden çalışanlarını kontrol amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında hiç te tasvip edilmeyen bir kesim var ki oda programın kötü amaçlı olarak bilgi hırsızlığı açısından kullanıma açık olmasıdır ki, bu yasal sorumluluk içeren bir kullanım şekli olduğunu burada açıkça belirtmek gerekmektedir.

İlk kullanıcı kategorisindeki ebeveynler çocukları için teknolojinin getireceği olumsuzluklara karşı koruma içgüdüsü ile ellerinden gelen her imkânı kullanmak istemektedirler. Günümüzde çok küçük yaşlardan itibaren çocuklar teknolojiyi en iyi şekilde değerlendirmektedir ve olumlu ya da olumsuz anlamda bu işi yaparlar. Kullandıkları en yaygın teknoloji ise ebeveynler açısından kontrolü zor sosyal ağlardır. İşte burada ebeveynleri rahatlatacak takip programı Spyera takip yazılımı devreye girmektedir. Aşağıda özellikleri detaylı olarak açıklanacak olan bu program çocukların cep telefonuna yüklenerek, her yazışma ve uygulamaları ile konumlarını takip etme imkânı sunmaktadır.

Benzer şeklide tüm aile bireyleri için bu uygulamayı yapmak Spyera yazılımı ile bu mümkün olmaktadır. Uygulamayı eşsiz kılan özelliklerden birisi de bunu karşı tarafa hissettirmeden yapılabilme olanağı sunmasıdır.

İşverenler de aynı kaygılar içerisinde çalışanlarını izleme ihtiyacı hissettiklerinden Spyera takip yazılımı kullanmaktadırlar. Böylelikle kendi iş güvenliklerini sağlamış olurlar.

Spyera’nın uyumlu olduğu cihazlar nelerdir?

Spyera yazılımı Blackberry, Android ve iOS işletim sistemi kullanan birçok mobil cihazlarda kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Bilgisayar kullanımlarında ise Windows PC ve Mac OS için uyumlu bir yazılımdır.

 • Android için, V8.1 sürümü dâhil tüm android işletim sistemli cep telefonu ve tabletler ile uyumlu olup kurulumunda root gerektirmektedir.
 • iOS için, iOS 11.1.2 ve tüm sürümlerde iPhone ve iPad ler için uyumlu olup kurulumunda jailbreak gerekmektedir.
 • Blackberry için, 7.x sürümüne kadar tüm cep telefon ve tabletleri ile uyumlu olup v10 için çalışmaları devam etmektedir.
 • Bilgisyar için, Windows 7,8,10, MacS Mavericks, MacOS Yosemite, MacOS El Capitan, MacOS Sierra ve High Sierra ile uyumludur.

Spyera nasıl kurulur?

Kurulumun ilk adımı Spyera yazılımının satın alınmasıyla başlanır. Yazılımı indirmek ve kurmak istediğiniz cihaza bağlı olarak üç seçenek arasından birini seçerek başlamalısınız.

 • Spyera Andriod tablet ve iPad sürümü
 • Spyera Andriod iPhone, Blackberry ve Symbian akıllı telefon sürümü
 • Spyera hepsi bir arada

İlk adım Android veya iOS işletim sistemi kullanan tabletler için lisans alımını sağlar. İkinci adımda yazılımı Android, iPhone, Blackberry ve Symbian işletim sistemi kullanan hedef akıllı telefonlara yükleme yapmanızı sağlayacak lisans verecektir. Son adımda da kullanıcıya iki lisans verecektir. Biri android tablet ve iPad için, ikincisi de akıllı telefonlar için olacaktır.

Bu seçimlerden sonra tarafınıza bir e-mail gönderilerek kullanıcı anahtarları verilecektir. E-mail içeriğinde;

 • Sipariş tarihi ve referans numarası,
 • Kontrol paneli giriş bağlantısı,
 • Kullanıcı adı,
 • Parola,
 • Aktivasyon anahtarı, bulunur.

Android işletim sistemli cihazlar için; E-mail alındıktan sonra öncelikle hedef telefona Spyera’yı indirmek için internet bağlantılarının olması gerekmektedir. Hedef telefona ait bilinmeyen kaynakları etkinleştirilmesi ve uygulama seçeneklerin doğrulanması gerekir.

Bilinmeyen kaynakları etkinleştirmek için;

 1. Ayarlara girilir.
 2. Güvenlik seçilir.
 3. Bilinmeyen kaynak seçeneği bulunup etkinleştirilir.

Uygulamaları doğrula seçeneğini devre dışı bırakmak için;

 1. Ayarlara girilir.
 2. Güvenlik seçilir.
 3. Uygulamaları doğrula seçeneği bulunur ve devre dışı bırakılır.

Andrio 5.0 ve daha üst sürüm kullanılıyorsa doğrulamayı devre dışı bırakma işlemi şöyledir:

 1. Google ayarlarına gidilir.
 2. Güvenlik seçilir.
 3. Uygulamaları doğrula seçeneği devre dışı bırakılır.
 • Adroid telefon için; Koruma devre dışı bırakıldığında indirme işlemine başlanabilir. Hedef telefon alınır ve web tarayıcısı açılarak Spyera Android indirme bağlantısı eklenir. E-mail ile gönderilen “Etkinleştirme Anahtarı” girilerek indirme işlemi başlatılır. “Spyera apk” indirilerek üzerine tıklanıp çalıştırılır. Ardından “yükle”-“Aç”-“İzinleri Doğrula” seçilir. Sonra “Etkinleştirme Anahtarı” girilerek “Ürün Etkinleştir” e basılır. En son olarak “Uygulamayı gizle” seçeneği seçilir. Böylelikle Android telefon için Spyera kurulmuş olur. Program arka planda gizli olarak çalışacaktır.
 • Android tablet için; hedef cihaz için Android tablet seçeneği seçilir. Diğer prosedürler yukarıdaki telefon prosedürü ile aynı olarak işlemler yapılıp kurulum tamamlanır.

iOS işletim sistemli cihazlar için; Spyera Phone tüm iOS versiyonlarını desteklemektedir.

 • iPhone telefonlar için; İlk işlem olarak e-mail den indirme linki ve aktivasyon anahtarı alınır. Daha sonra hedef telefona Cydia indirme bağlantısını eklemeniz gerekmektedir. Cydia için öncelikle telefonun jailbreak yapılması gerekir. Daha sonra Cydia çalıştırılır. Burada Spyera iPhone indirme linki açılacaktır. Açılan link çalıştırılır. “Kaynak Ekle” ye tıklanıp “Cydia’ya Dönüş” seçilir. “Kaynak” seçilip ardından “Yükle”-“Onayla”-“Yeniden Başlat” tıklanır. Bşlangıç ekranında Spyera ikonu tıklanır, “Etkinleştirme Anahtarı”-“Etkinleştir” girilir. İzleme komutlarını göndereceğiniz “telefon numarası” girilir ve son olarak Cydia ve Sypera ikonları gizleme seçilerek kurulum tamamlanır.
 • iPad tablet için; Cydiaéya dönüş ve “Kaynaklar” prosedürüne kadar aynı işlemler yapılır. Tablet seçiminden sonra “install”-“confirm”-“spring board’ı yeniden başlat” seçilir. Bşlangıç ekranında Spyera simgesi belirir. Bu seçildikten sonra “etkinleştirme anahtarı” girilir ve ürün etkinleştirilir. İzleme komutlarını göndereceğiniz “telefon numarası” girilir ve son olarak Cydia ve Sypera ikonları gizleme seçilerek kurulum tamamlanır.

Blackberry işletim sistemli telefonlar için; Satın alma işleminden sonra gönderilen e-posta adresinde “İndirme linki” ardından “Aktivasyon anahtarı” alınır. Hedef telefon Blackberry cihazını seçilir. Web tarayıcısında Blackberry indirme linki girilir. İndirilen Spyera apk üzerine dokunarak açılan yükleme linkine tıklanır. Spyera yükleme işlemi tamamlandıktan sonra “Etkinleştirme anahtarı” girilir ve ardından “Etkinleştir” seçeneğini seçilir. Aktivasyon tamamlandıktan sonra Etkinleştirmenin başarılı olduğunda ekranda Spyera ikonu görünür böylelikle kurulum işlemi tamamlanır.

Spyera nasıl çalışır?

Spyera, izlenmesi istenilen telefon, tablete veya cihaza kurularak, mevcut tüm verileri toplar ve kullanıcının web hesabınıza gönderir. Kurulum için cep telefonu veya cihazların fiziki olarak yanınızda bulunması gerekir. Verileri göndermek için telefon ve cihazın internet bağlantısı olması lazımdır. Takip programı, telefon görüşmelerini kaydeder ve kaydedilen dosyaları web hesabınıza yükler. Hedef telefonda kayıt özelliği mevcut değilse, Spyera kullanıcıya hedef telefona yapılan aramalar için bildirim gönderir. Bu şekilde canlı çağrıları gizlice dinlemenizi sağlar. Spyera, telefon mikrofonunu açarak sesi dışarı verme imkânı sunar. Yazılım arka planda tamamen gizli olarak çalışır.

Spyera yazılım özellikleri nelerdir?

Flexispy ve mSpy üst sınıf takip uygulamaları gibi Spyera’nın da her amaca yönelik eksiksiz ve güvenilir izleme yazılımı yapan temel bir dizi özelliği vardır. Bunlar:

 • Multimedya dosyalarını kontrol etme.
 • GPS Yer takibi.
 • Adres defteri görüntüleme.
 • Web tarayıcısı geçmişinin izleme.
 • Çeşitli cihaz seçme esnekliği.
 • Uygulama kullanımı izleme.
 • Canlı dinleme.
 • Ortam dinleme.
 • Canlı kayıt.
 • Arama geçmişini görüntüleme.
 • Uzaktan güncelleştirmeler ve kaldırma.
 • Sohbet uygulamalarını izleme.
 • SMS mesajları izleme.
 • E-posta izleme.